logo
Jesteśmy członkiem
eurogroupforanimals.org
Dołącz do nas

Friday, July 18, 2014 Nie dla FOIE GRAS w całej Unii Europejkiej

 

W zeszłym tygodniu posłowie do Europarlamentu otrzymali od organizacju, które chcą aby Parlament Europejski miał nadal siedzinę w Strasburgu"małą łapówkę" terrine foie gras. Tylko czteranścioro europosłanek i europosłów odmówiło przyjęcia tego prezentu. Świadczy to niestety o tym, że w całym parlamancie jest przyzwolenie na ten haniebny proceder.

W Polsce tucz ten zakazany jest od 1997 roku. Polega on na wpuchaniu do dzioba kaczki długiej rury, którą na siłę wpycha się wysoko kaloryczną paszę prosto do żoładka. Odbywa się to z wielkim bólem i skutkuje przerostem chorobowym wątroby, co jest dodatkowym cierpieniem dla kaczek i gęsi.Wielkokrotnie odnotowywano samobójstwa kaczek i gęsi, które wiedząc, że zbliża sie termin przymusowego karmienia, uderzały głowami o klatki!

Niestety w niektórych państwach UE pasztet ze stłuszczonych wątróbek uchodzi za przysmak i nadal ten proceder może tam trwać. Drugim ważnym argumentem jest to, że pasztet ten jest bombą kaloryczną i cholesterową dla człowieka! 

TOZ RP przyłączył się do akcji edukacyjnej naszych europosłów aby przekonać ich aby do wprowadzenia całkowitego zakazu przymusowego tuczu!

0 Comments

This thread has been closed from taking new comments.